Dawny Dom - CreepyWorld Project

Autor: ABYCZORQ
Robiłem ją 3 miesiące.
Zajmuje od 30 do 45 minut (zależy od szczęścia)
Zawiera:
•Customowe tekstury
•Customowe dźwięki
•4 Customowe moby

Muzyka w tle bez praw autorskich (dla youtuberów). W razie czego podpowiedzi są w ekwipunku. Wymagany texturepack który jest w folderze z mapą. Shadery jakie się chce, ale dobrze żeby w ogóle były jakiekolwiek.

Twoim zadaniem jest znalezienie 5 struktur z artefaktami w bardzo dziwnym i strasznym świecie(koordynaty w podpowiedziach), a potem wrócenie się do portalu początkowego. Na drodze możesz znaleźć różne moby bardziej przyjazne lub mniej. Wszystko zrobione oczywiście za pomocą komend :)

Mapa zawiera jumpscary :)

Jest to pierwsza mapa z serii CreepyWorld Project

To już wszystko! Miłej gry!

Dodana: 1 rok temu
Kategoria: Horror
Wersja: 1.19.2
Pobrania: 581
13

Zobacz inne mapy Horror

(Więcej)
Postać ze snu

Wykonał: LewyGaming

Edward miewa każdej nocy ten sam koszmar i po pewnym czasie postanawia dowiedzieć się, czego chce od niego tajemnicza postać ze snu.

Dodano 3 lata temu

Zobacz więcej
Beware

Wykonał: Cactus-Maps

Spokojnie sobie siedzisz i grasz w grę, nagle dzwoni co ciebie żona. Opowiada ona o domie, który właśnie dla niej kupiłeś, niestety nie powiedziałeś jej o zdarzeniach, które miały tam miejsce wcześnie...

Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej
Dagon

Wykonał: Kassarix

Cześć! Pragnę zapoznać Was z moją najświeższą mapą Horror! Mapa jest adaptacją powieści LoveCraft'a - "Dagon" oraz jej odpowiednika pod postacią gry - Człowieka porzuconego na dnie morza. Muszę za...

Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej
Leśny Horror Chapter 1

Wykonał: Dre_ams

Cześć! Chciałbym zaprezentować wam moją mapkę horror, którą tworzyłem przed długi długi czas (oczywiście przerwami). Miałem wstawić ją już dawno temu, lecz miała ona liczne błędy, które wychodziły...

Dodano 1 miesiąc temu

Zobacz więcej

Komentarze (17)


 • Ksaveriusz 4 miesiące temu

  Parę razy się wystraszyłem grając w Dawny Dom. Cały czas miałem nie tyle to specyficzne uczuciu zagrożenie i przestrachu z tyłu głowy jak czasem przy Beware 2, ale po prostu były momenty na tej mapie przy których faktycznie się bałem. Czy to efekt mojego wczucia się w klimat i nadmiernej wyobraźni? No… Tak. Z perspektywy czasu jednak oceniam mapę nieco inaczej niż świeżo po zagraniu, dlatego zdecydowałem się napisać powtórną recenzję
  No, ale po kolei.
  Mapa zapowiada się źle.
  Niby niezły opis, ale ta część o fabule jest taka se...
  Tytuł też trochę taki se...
  Miniaturka oraz screeny słabe...
  Potem txt nie jest w mapie. I to jeszcze tak, że pierwotny plik (ten, gdzie jest mapa oraz txt) jest folderem wyglądającym tak, że po prostu wrzucamy do Minecrafta i się denerwujemy, że to nie działa.
  Przedostatnia rzecz do której się na razie przyczepię - tytuł.
  Czy miejsce, do którego wysyłają naszego protagonistę jest jakimś dawnym miejscem zamieszkania ludzkości? Czy też coś takiego?
  Bo mapa nie zawiera żadnego domu. Sus.
  Ostatnia rzecz:
  Wbijamy do mapy, a tam wełna z przyciskiem w czarnym pudełku, aby
  A potem mamy lobby i...
  a) Jest ono ładne
  b) Już w lobby zaczyna się gra. Fajny pomysł.
  A więc zaczynamy grę.
  Dostajemy więc voice over (o tym zaraz) i... Nie wiem czy drogi autorze coś tu się nie zepsuło. Otóż totalnie nie rozumiem faktu, iż z czarnego pudełka mogę wyjść do wielokąta z komendami. Nie wiem, czy było to celowe działanie, czy błąd. Nie będzie to mieć wpływu na ocenę końcową, bo jest to do naprawienia postawieniem dwóch klocków, poza mapę wyjść nie można i nic to nie psuje. Jeśli to błąd fajnie, jakbyś go naprawił (a moderacja to niech się weźmie do roboty).
  Fabuły tu nie ma zbyt wiele.
  Naszym celem jest odnalezienie pięciu artefaktów ukrytych w pięciu niby znajomych, a jednak nie do końca takich jak w normalnym świecie lokacjach. O samym lesie za wiele nie powiem, jest to leśna gęstwina, w której co jakiś czas natkniemy się na ruiny, będące bezpiecznymi strefami, portal, kompletnie wybijający z rytmu, będący portalem do Aetheru sprzed wielu lat oraz budynki.
  Są to:
  a) Plac zabaw
  Całkiem zgrabnie wykonany, ciekawy pomysł na zmianę tekstur płotków i ich wykorzystanie jako takie kolorowe elementy, robią kontrast.
  b) Więzienie
  Jedyne miejsce w którym znajdujemy (przynajmniej ja znalazłem tylko tam) notatki, mówiące o jakiś eksperymentach się tam dziejących. Z jednej strony faktycznie to wygląda jak więzienie, ale jak taka miniaturka. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby zbudowanie większego, bardziej pustego miejsca.
  c) lokacja będąca kopalnią
  Miejsce ze straszną buźką (o tym później) i coś na kształt labiryntu. Musimy się nieźle natrudzić, do tego nie wiemy co na nas czeka.
  d) schody. Duże schody, będącego schodami. Idącymi w dół... I w dół... I w dół... Bardzo klimatyczne
  e) I jeszcze jedna lokacja, która kompletnie nie zapadła mi w pamięć, jest po prostu w miarę ok.
  Jeszcze co do portalu - wygląda on fatalnie. Niby daje kontrast, ale jest po prostu brzydki. Zamiast jakiejś futurystycznej kapsuły, lub tego do czego wchodziliśmy jest... takie coś. Według mnie najgorszy element mapy.

  Czy poza notatkami w więzieniu i głównym celem jest tu coś jeszcze z fabuły?
  Tak, voice over mężczyzny (niestety bez napisów na chacie i możliwości jego powtórzenia), będącego naszym przewodnikiem po świecie. Odzywa się on na początku, po zdobyciu każdego artefaktu i na końcu, gdy ###############
  Kim jest nasz bohater? Nie wiemy. Gdzie on jest? Nie wiemy. Czemu on to robi? Nie wiemy, można podejrzewać, że to jakaś jego praca.
  Z jednej strony aura olbrzymiej tajemniczości, z drugiej... Nie jest to silenie się na horror psychologiczny, czy też opowiadanie historii urywkami. Nie, tu po prostu jesteśmy kimś, kto musi zrobić coś. Wbrew przeciwnością losu
  Komendy... Niczym nie zachwycają, są takie se.
  Texture Pack... Poza krwią, która ma inną teksturę od reszty mapy (nie rób tak autorze, tekstury na mapie powinny być w jednej rozdzielczości), reszta dodaje jej klimatu.

  A teraz to, na co wszyscy czekali.
  Horror. Jest tu… Jeśli się wczujecie.
  Co nasz straszy?
  Cztery potwory, wszystkie z daleka
  Obraz ze straszną minką w kopalni (nie rozumiem kompletnie po co tam był)
  Muzyka. Jezus Maria jaka ona jest dobra!
  Oraz tajemniczy potwór, który gdy bije serce jest tuż tuż i mamy się zatrzymać.
  Nie natrafiłem na niego, ale…
  W połączeniu z muzyką, przemykające potwory, które mogą zrobić nam krzywdę oraz gdzieś z tyłu głowy myśl, że zaraz może zabić serce...
  To naprawdę robi klimat. Naprawdę można się wystraszyć. Do tego bezpieczne strefy, gdzie notatka w nich mówi, że jest tam bezpiecznie, a na dole nie. To robi klimat. Kilka razy naprawdę się wystraszyłem, a nerwowo było przez większość czasu. Zagrajcie, sami się przekonacie, czy na was też aż takie wrażenie zrobi mapa.
  Sęk w tym, że… Realnie nic nas nie straszy. Zagrożenie jest tylko zmyślone i jeśli przebijemy iluzję… To przebijemy iluzję i mapa robi się zwyczajnie nudnawa.
  Największym minusem mapy są elementy wybijające z tego wspaniałego klimatu. Tabliczka mówiąca, że bezpieczne strefy to nawiązanie do Dnia Zagłady, portal, czy krew w wyższej rozdzielczości tekstur.

  Jak oceniam mapę?
  5/10, może nawet 5.5/10 jeśli się wczujecie jak ja, jeśli nie to takie 4/10 lub 4,5/10.
  Nie jest ona zła, jest ona porządna, ale zbyt wiele niedopowiedzeń i dziur fabularnych i fakt, że chociaż robi klimat to realnie nic nas nie straszy osłabia ją.


 • wokruj_Win 10 miesięcy temu

  Nagrałem mape,moja ocena w tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=zxU6JYfSoPU


 • ABYCZORQ (Autor mapy)
  10 miesięcy temu

  @placek32_ Nie ma sensu gadać o tym tutaj. Mam nadzieję że masz discorda, jeśli tak to moją nazwę masz w opisie mojego profilu, tam pogadamy o (możliwej) współpracy.


 • placek32_ 10 miesięcy temu

  @ABYCZORQ moje doświadczenie jak i w komendach jak i w budowaniu jest średnie dlatego chcę z tobą coś zrobić byś mnie troche poduczył ponieważ mapa jest naprawde mega (Dzisiaj lub jutro wychodzi moja mapa więc będziesz mógł ocenić moje umiejętności)


 • ABYCZORQ (Autor mapy)
  10 miesięcy temu

  @placek32_ Nic takiego nie planowałem, ale moglibyśmy coś ogarnąć w tej sprawie. Tylko chciałbym znać twoje umiejętności w budowaniu i w komendach, bo na twoim koncie nie widzę żadnych map więc nie mogę sprawdzić i jeszcze jedno cieszę się, że mapa się podobała :)


 • placek32_ 10 miesięcy temu

  Wooow mega mapa! Oraz mam pytanie można ci pomóc robić takie typu mapki i dołączyć? Chętnie bym ci pomógł.


 • Ksaveriusz 11 miesięcy temu

  @Morda_3
  Wydaje mi się, że to było planowane


 • Cactus-Maps (Moderator)
  11 miesięcy temu

  Mapa nagrana: https://www.youtube.com/watch?v=WC_fWHYhTF0


 • MORDA_3 11 miesięcy temu

  bruh z mapy można wyjść na samym starcie


 • ABYCZORQ (Autor mapy)
  11 miesięcy temu

  @kjgb98054 Zagrać możesz, ale wtedy jak jedna osoba zginie to zginie też druga i jeszcze "moby" mogą źle działać. W skrócie zagrać możesz, ale wtedy mogą pojawić się błędy. Warto dodać, że mapa była robiona z myślą o grze jednoosobowej.


 • kjgb98054 11 miesięcy temu

  Czy można na tej mapie grać w 2 osoby


 • Ksaveriusz 11 miesięcy temu

  Wbijamy do mapy, a tam wełna z przyciskiem w czarnym pudełku, aby sprawdzić, czy działa texture pack

  Uciąłem to w recenzji, więc w postscriptum wyjaśniam o co mi chodziło :D


 • Ksaveriusz 11 miesięcy temu

  @ABYCZORQ
  Widzę, że się uczysz i widzę u ciebie ogromny potencjał. Co do braku tego moba... Teraz czuję się głupio, że w czasie gry tak się go bałem.
  Powodzenia w projekcie!


 • ABYCZORQ (Autor mapy)
  11 miesięcy temu

  @Ksaveriusz Po pierwsze dzięki za tak dogłębne przeanalizowanie mojej mapy. Twoje rady postaram wykorzystać w następnych mapach... Jest to pierwsza część serii map które pojawią się wkrótce (pewnie za kilka miesięcy). Cała fabuła będzie wyjaśniona w ostatniej mapie z serii CreepyWorld Project. Na razie wiem z fabułą trochę lipa, ale mam bardzo fajny pomysł na wszystko... Tytuł i wszystko inne ma sens i wszystko zostanie wyjaśnione, wszystko zostało zaplanowane. Fabuła całości nie będzie przedstawiona w jednej mapie, ale w kilku mapach które złożą się na serię CreepyWorld. Notatki są rzeczywiście tylko w więzieniu. Mam nadzieje, że aspekt fabuły został wyjaśniony. Odnośnie folderów, minuaturki i screenshotów - jest to moja pierwsza mapa w ogóle opublikowana w internecie. Dopiero się uczę. Rozdzielczość waga plików i te sprawy. Cieszę się, że raczyłeś spojrzeć swym profesjonalnym okiem na moja mapę. Na pewno pozwoli mi to robić jeszcze lepsze mapy. A z tym bijącym sercem to rzeczywiście zapomniałem dodać takiego "moba".


 • ABYCZORQ (Autor mapy)
  1 rok temu

  @Husarzr Gdy pobierzesz plik musisz go wypakować i w tym wypakowanym folderze są 2 foldery jeden to texturepack, a drugi to mapa.


 • Ksaveriusz 1 rok temu

  Mom, can we have LewyGaming Map Universe in home?
  Son, we have LewyGaming Map Universe in home.
  LewyGaming Map Universe in home:

  Recenzja wkrótce


 • Husarzr 1 rok temu

  gdzie ten txt można pobrać ?