Mamy serwer Discord!
Zapraszamy na oficjalny serwer Discord naszej strony!
Dołącz teraz!

System alarmowy w wiosce

Autor: givexnine
Jest to moja druga mapa. Zbudowałem praktyczny system alarmowy w wiosce. Z dowolnego z kilkunastu punktów zgłoszeniowych, rozmieszczonych w wiosce możemy wysłać zgłoszenie alarmu. Po kilku sekundach w całej osadzie rozbrzmiewają dzwony rozmieszczone w osobnym obwodzie. Na ich dźwięk osadnicy chowają się do domków, więc ma to również praktyczne zastosowanie. Możemy wejść do centrum zarządzania, do którego drzwi chronione są zamkiem szyfrowym opartym o cztery dźwignie. Mamy z niego możliwość odwołania, bądź ponownego wywołania alarmu. Jeśli kontrolka informuje nas o trwającym zagrożeniu otwiera się przejście do dalszej części. Tam możemy m.in. otworzyć drzwi do schronów, czy uruchomić kolejkę, która prowadzi z dwóch stacji do schronu położonego poza osadą. Ponadto, w razie pożaru jednym przyciskiem włączamy obwód dochodzący do dozownika w każdym domu. Z dozowników mogą lecieć butelki z wodą, ale także inne itemy. W schronach również możemy włączyć podawanie pożywienia. Jeśli zaczyna jego brakować, z pomocą przychodzi automatyczna rzeźnia. Aktywowana jest ze schronu, i bardzo wydajnie produkuje schab, lub inne mięska. Gotowe surowce możemy odebrać ze schronu, podziemną kolejką, bez wychodzenia na powierzchnię. Nie polecam jednak jej uruchamiać, ponieważ bardzo wtedy laguje. Jeżeli sytuacja jest już dramatyczna, mamy możliwość aktywacji opcji specjalnej, czyli odlotu siebie, i wszystkich osadników z wioski. Całość działa w oparciu o proste bramki logiczne, przerzutniki i obwody. Wszystkie urządzenia zamaskowane są w estetycznych budynkach, tak, aby z dołu nie budziły żadnych podejrzeń, z góry zaś można było obejrzeć mechanizm. Zabawa z systemem jest niezła. Wszystko jest opisane tabliczkami.

Pierwsza miniaturka pokazuje ogólny widok na wioskę, druga widok z góry na centralną sterownię, trzecia widok na obwody przed ich zabudowaniem.

Zapraszam do pobierania. Miłej zabawy (:

Dodana: 5 miesięcy temu
Kategoria: Redstone
Wersja: 1.15.2
Pobrania: 482
23
Jak pobrać mapę?

Zobacz inne mapy Redstone

(Więcej)
Nowoczesny dom w górze z redstonem

Wykonał: Dexterek

To unikatowy domek bardzo nowoczesny ze sporą ilością redston ;) Zanim zagrasz to pobierz: Teksturepack: Flow's HD Ps:Inaczej nazywam się tu i inaczej jako twórca mapek :) POZDRAWIAM :)

Dodano 3 lata temu

Zobacz więcej
Komputer-odczyt, zapis

Wykonał: Maciejjo

Ta maszyna to druga mapka na moim koncie. Jest to komputer zdolny do zapisywania wyboru użytkownika i wczytywania go po ponownym włączeniu komputera. Jest zdolna jest do odtwarzania muzyki, prostej g...

Dodano 1 rok temu

Zobacz więcej
Wyrzutnia Elytry!

Wykonał: roxmb

Mapa zawiera wyrzutnię elytry, która pozwala na wystrzelenie nas niczym pocisk! Przydatna budowla, która działa na każdej wersji gry, w której oczywiście występuje Elytra :) Budowla została zaprez...

Dodano 1 rok temu

Zobacz więcej
Automatyczny Dom

Wykonał: koloreq

WERSJA: 1.11.2 ! Cześć, chciałbym wam zaprezentować mój "automatyczny" domek. Poświęciłem na niego...

Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej

Komentarze (20)


 • Hubert_9472PRO 2 miesiące temu

  @JayGino 😥


 • Puzonmak 4 miesiące temu

  siema mapka jest super ale... wedlug mnie powinno byc przejscie z centrum zarzadzania do bunkrow. no i wiecej zelaznych dzwi bo mozna wejsc od zewnatrz


 • JayGino 5 miesięcy temu

  @Hubert_9472PRO też tak myślę, no ale co poradzisz jak ludzie dobrym mapkom nie chcą dać diaxa


 • Hubert_9472PRO 5 miesięcy temu

  Super! Tylko szkoda, że tylko 10 diaxów jest


 • JayGino 5 miesięcy temu

  o ciekawe to :0, ciekawe właśnie czemu mu dali bana


 • givexnine (Autor mapy)
  5 miesięcy temu

  Nwm, czy ktoś zauważył, ale @CzekotPL został zbanowany, widać to, jak się wejdzie w jego profil. Bądź co bądź, ale nie wiem w którym punkcie złamał regulamin.


 • givexnine (Autor mapy)
  5 miesięcy temu

  Przebiliśmy już 100 pobrań. Wszystkim za to, i za diaxy dziękuję (: Jeszcze ujawnię plany na najbliższe tygodnie. Otóż na razie pracuję nad dużym Aquaparkiem, i już za kilka-kilkanaście dni będzie on do pobrania. Potem zbuduję jakiś duży, ładny dworzec w oderwaniu od mapki z dworcami. Później może jeszcze automatyczne farmy, i wrócę do budowania dworców.


 • CotCat 5 miesięcy temu

  O kurde,kolejna twoja fajna oryginalna mapka. Diax leci!


 • givexnine (Autor mapy)
  5 miesięcy temu

  Zachęcam do zaobserwowania mnie (:


 • givexnine (Autor mapy)
  5 miesięcy temu

  @zkkf56 i dopisz jeszcze przy linku mnie, jako autora.


 • zkkf56 5 miesięcy temu

  Super! Zainspirowało mnie to i zrobię podobną mapę! (Udostępnię ją na minecraftmapy.pl i napiszę w opisie, coś w stylu: "Inspiracja: <link do tej pracy>" Pozdrawiam :)


 • ortanly 5 miesięcy temu

  Fajne to


 • ortanly 5 miesięcy temu

  Fajne to


 • AleKeyCraft 5 miesięcy temu

  Jak zwykle twoje mapki są dopracowane i fajne. Diaxa daje!


 • JayGino 5 miesięcy temu

  @givexniene no nie wiem normalny mc mi chodzi przy 30-40 FPS nowy świat a nie jakis z wielkimi budowami


 • givexnine (Autor mapy)
  5 miesięcy temu

  @JayGino jak nie będziesz włączał rzeźni i rozwalisz co drugi dzwon to powinno być nieźle.


 • JayGino 5 miesięcy temu

  Chętnie bym pobrał tą mapę ale boję się że mi Komputer wybuchnie ;), ale diax leci


 • givexnine (Autor mapy)
  5 miesięcy temu

  Bo to właśnie było robione dla zabawy.


 • givexnine (Autor mapy)
  5 miesięcy temu

  @CzekotPL dzięki za uwagi, masz rację. Może kiedyś zrobię update, to je uwzględnię (;


 • CzekotPL 5 miesięcy temu

  Czas na krtykowańsko, a więc mapa jest po prostu fajna. Nie wiem czy jest użyteczna, nie wiem czy można ją wykorzystać do czegoś innego niż eksploracja i zabawa. To pierwsze sprawiło mi najwięcej przyjemności. Dodałbym kilka poprawek jak np. system obrony wioski w postaci dispenserów i iron golemów itp. oraz większe możliwości kontroli z centrali. Także same przewody redstone mogłyby być lepiej ukryte pod ziemią, chociaż biorąc pod uwagę, że taki mechanizm może być zastosowany na górzystym terenie obecne rozwiązanie jest nawet dobrze przemyślane. Następnym razem daj trochę mniej dzwonów bo nawet mój mc ścina :P.