Wyspa Mrozu - Epizod II

Autor: RemBX
UWAGA! MAPA W TRAKCIE REMASTEROWANIA! PRZECZYTAJ KONIECZNIE SEKCJĘ KOMENTARZY!"Minął cały rok. Odkrycie przerażającej prawdy na Wyspie Alfa wywołało w tobie nieopisany lęk i nagłe pragnienie opuszczenia tego kawałka lądu. Tajemnice, które odkryłeś wcześniej, sięgały znacznie głębiej, niż na początku ci się wydawało. Przez mijające miesiące prześladowały Cię wizje przerażających zbrodni i skrzętnie ukrytej zagadki, którą uknuł dla tego archipelagu S.N.O.W. Szukając promyka nadziei, wypłynąłeś małą łodzią w nieznane, mając nadzieję na poprawę już i tak beznadziejnej sytuacji.
Jednak przeznaczenie miało dla ciebie inne plany..."

-----------------------------------------------------------------------------------------


Witam ponownie po półrocznej przerwie...
Chciałbym wam zaprezentować kolejną część mapy z cyklu "Wyspa Mrozu". Mapę budowałem 3 miesiące wraz z @Astyn który przez cały czas budowy II epizodu pomagał mi w zakresie Command Blocków i modyfikacji!
Przez cały okres prac nad mapą staraliśmy się zastosować do waszych wszystkich rad które pisaliście w komentarzach pod poprzednim epizodem.
Mamy szczerą nadzieję, że druga część się wam spodoba i zdecydujecie się zostawić Diaxa pod mapką! Dzięki temu będziemy mieć motywacje do budowy kolejnych map fabularnych ;P

PRZED ROZPOCZĘCIEM GRY - UDOSTĘPNIJ ŚWIAT W LAN!
ZAPOZNAJ SIĘ Z PLIKIEM TEKSTOWYM - "Instrukcja.txt" !

>> Wszystkie wskazówki co do instalacji zawarłem w folderze ze wszystkimi zasobami umożliwiającymi rozgrywkę. >> Zapraszam do zapoznania się również ze wskazówkami zaimplementowanymi na Spawnie!

Mapa inspirowana serią fabularną "Epoka Lodowcowa" autorstwa @roxmb
Link do serii: https://www.youtube.com/playlist?list=PLOvkB9zT1eHpr1h80SHFlUuAL7_r5sfmQ
(Trylogia "Wyspa Mrozu" stanowi reboot powyższej mapy!)

Jeśli chcesz śledzić naszą działalność to zapraszamy tutaj:
(RemBX) Budowanie i fabuła: https://www.youtube.com/channel/UCtZMcQRcqTYmJOTx9wRUTjA
(Astyn) Wsparcie przy komendach: https://www.youtube.com/channel/UCQU2YwZ6e04E9DFka5pavEA(Wszelkie błędy i niejasności proszę zgłaszać w komentarzach. Postaram się odpowiedzieć!)
Zapraszam do zostawienia Diaxa po skończonej rozgrywce, będę bardzo usatysfakcjonowany ;)

Ta mapa wymaga zainstalowania modyfikacji!

Dodana: 3 lata temu
Kategoria: Adventure
Wersja: 1.12.2
Pobrania: 2998
67

Zobacz inne mapy Adventure

(Więcej)
Doom Slayer i 4 artefakty mocy

Wykonał: BiałaSiłaPowietrzna

Doom Slayer sobie jest i coś tam robi, jest to 2. mapjam organizowany przez @OwcaPL, znowu składa się z epizodów i ogólnie to nie ma sensu xd Jeśli mapa będzie miała 10 diaxów, to robię 3 część ciemn...

Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej
Harry Poorter

Wykonał: SernikBezLaktozy

Zostałeś zaproszony do magicznej szkoły dla czarodziei! Czeka na ciebie ogromna ilość magi oraz lekcji, na których nauczysz się jak zostać prawdziwym czarnoksiężnikiem (i jednocześnie nie zbankrutować...

Dodano 4 miesiące temu

Zobacz więcej
Wilczy Głód

Wykonał: Kassarix

Woof! Chciałbym Wam przedstawić moją kolejną mapę przygodową! Mapę tworzyłem bodajże 5 miesięcy z dłuuugimi przerwami. Mapa jest na wersję 1.12.2, lecz myślę, że naprawdę warto zagrać! :) Fabuła;...

Dodano 3 lata temu

Zobacz więcej
Bywaj Akt I

Wykonał: KUBA241

FABUŁA: Nazywasz się David obecnie masz 19 lat, po nie udanej próbie zdania testów na podróż do ostatniego ocalałego miasta z dawnej ery wydarza się wypadek podczas drogi powrotnej, przez co burmistr...

Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej

Komentarze (76)


 • RemBX (Autor mapy)
  4 miesiące temu

  https://discord.gg/5dn2age3kG


 • RemBX (Autor mapy)
  4 miesiące temu

  Prace trwają! : )


 • Tymaczek 7 miesięcy temu

  Wyczekujemy! ;) Czas dla siebie oczywiście jest bardzo ważny!


 • RemBX (Autor mapy)
  7 miesięcy temu

  @MrShay7 Ostatnio lekko spowolniłem prace ponieważ potrzebuję troche czasu dla siebie :v
  Studia mnie porządnie wymęczyły, miałem nadzieję, że mapę wydam od razu po sesji ale nie zdołałem zrealizować tych zamierzeń niestety.
  Jak wrócą mi siły to od razu odpalę stream lub nawet samemu dokończę mapę bo na prawdę zostało już niewiele do roboty ;)
  Pozdrawiam ~ RemBX


 • RemBX (Autor mapy)
  10 miesięcy temu

  Stan na 02.05.2022:
  Prace nad remasterem zostały wznowione już tydzień temu. Dodałem kilka nowych lokacji do zwiedzania w ramach końcowych cutscenek, wprowadziłem nowe mechaniki aby poprawić imersję rozgrywki! Zapowiada się najlepszy epizod z trylogii, którego ukończenie zajmie nie małą chwilę (ok. 1,5-2 godzin) ... planowana premiera to 24.06.2023 roku. Będę informował w tej sekcji komentarzy na bieżąco, mniej więcej co tydzień. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i pozytywny odzew!
  ~ RemBX


 • RemBX (Autor mapy)
  10 miesięcy temu

  @MarKadiusz0 Powinny znajdować się w pliku, który pobiera się wraz z mapą


 • MarKadiusz0 10 miesięcy temu

  mam pewien problem gdzie znajde modyfikacje do tej mapy?


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  Nowy film na kanale dotyczący Epoki Lodowcowej: https://www.youtube.com/watch?v=A1r_x5hqGIg
  Zapraszam do oglądania!


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  @kaksuper75 Niesamowity wynik! Mam nadzieję, że Remaster dwójki równie bardzo Cię zainteresuje ;d


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  (Aha, jeszcze jedno xd Wyspa Mrozu I oraz III są już zremasterowane! Jeśli czekacie, a nie graliście w ulepszone inne epizody, to nadróbcie zaległości :P ~ RemBX)


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  Stan na 19.10.2022:
  Prace nad remaster'owaniem mapy zostały na ten moment wstrzymane (nie oznacza to, że update nigdy się nie ukaże!). W tej chwili większym priorytetem dla mnie są studia, które wymagają ode mnie dużej ilości czasu na naukę. Oczywiście, mam wolny czas weekendami ale świadomość obowiązku demotywuje do siedzenia nad mapą - "Zrobię mapę, a zaliczenie tuż za rogiem!" Dlatego podjąłem decyzję o tymczasowym zawieszeniu prac...
  Mapa ulepszona jest na oko w 85-90% zatem brakuje naprawdę niewiele, abyście mogli ujrzeć mój najlepszy projekt w historii!
  Jeśli będzie mi dane doświadczyć pewnego rodzaju odetchnienia (np. wolne po sesji lub ferie zimowe) dokończę remaster i poinformuję was o tym! Za ewentualne niespełnione obietnice zainteresowanych przepraszam :/ Wraz ze studiami życie zmienia się o 180° (dla mnie nie ma porównania do szkoły średniej :P). Dziękuję za uwagę i zapraszam wkrótce!

  (Ps. oczywiście wszystko może ulec zmianie (np. zdalne) - ale o tym was poinformuję...)


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  SPECJAL Z OKAZJI 245 DIAMENTÓW :
  https://imgur.com/WHuceNZ (Mam nadzieję, że moja praca przypadnie do gustu!)


 • Ksaveriusz 1 rok temu

  @RemBX E to zarąbiscie!


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  Zdecydowałem się również poruszyć temat legendarnej już „Wyspy Mrozu 4”… jak dobrze wiecie, seria „Wyspa Mrozu” to trylogia - czyli zbiór kompletnej trójki map. Kontynuacja nie wchodzi w grę. Oczywiście nie bezpośrednia (tzn. Kolejne przygody Alexa/Martina). „Wm4” pojawi się i będzie pół-horrorem, pół-fabularką. Będzie opowiadać historię jednej z najważniejszych postaci dla fabuły, sposób myślenia postaci, emocje i motywacje… coś całkowicie innego niż dotychczas. Swoisty Reboot. Jeśli będę rozpoczynał prace nad mapą dam ponownie znać w komentarzach. Moją intencją pisząc to było wyjaśnić pewne niezgodności!


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  Stan na 09.09.2022:
  Mapa zbliża się dużymi krokami do fazy „remastered”. Za mną 80% prac (dokładniej: ulepszania poprzednich i dodawania nowych -budowli i komend). Dla fanów Epoki Lodowcowej mapa będzie oferować całkiem dużo! Będziecie mieli okazję zwiedzać…. T.A.N.K. ale w innej odsłonie niż dotychczas było wam dane poznać… (Pamiętajcie, że nie jestem autorem EL!) Nie będę ukrywał, że na mapie pojawiło się wiele retconów, które były skutkiem zmieniającej się z czasem fabuły (przypomnę, że początkowo miała być jedna mapa!) myślę, że w aktualnej postaci prezentuje się ona dosyć klarownie i satysfakcjonująco! Pracuję nad dodaniem modyfikacji na temperaturę ciała (Tough as Nails). Wkrótce dołączy do mnie @Astyn który na komendach zna się lepiej niż ja (coś tam umiem napisać ale średnio mi to idzie xD). Wyspa Mrozu 2 będzie zdecydowanie najlepszą mapą z serii, mimo dotychczasowej opinii, że to Wm3 jest najlepsza… Gdy będę dokańczał ostatnią lokację dam znać w komentarzach. Wszystkim osobom dziękuję za zainteresowanie i diaksowanie mapek! To coś niesamowitego…


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  Nowy film: https://www.youtube.com/watch?v=SbB3pqqZCXU


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  Informacja: Prace nad remasterem mapy Wyspa Mrozu II przebiegają sprawnie i konkretnie! Przebudowałem już połowę lokacji, dodałem wiele nowych wątków i notatek, pojawiły się nowe komendy i zretconowałem kilka kwestii w zakresie fabuły tej trylogii. Oczekujcie wydania aktualizacji w najbliższym czasie. O ewentualnych opóźnieniach poinformuję tutaj! Spodziewajcie się trailera… ;) Pozdrawiam i zapraszam niedługo.


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  @kaksupe2 Póki co wstrzymałem prace ze względu na sprawy prywatne (studia itp.) Wkrótce wznawiam i może odpalę live stream na kanale!
  Pozdrawiam!


 • RemBX (Autor mapy)
  1 rok temu

  Epizod 1 i 3 zostały już ulepszone. Nadszedł moment, aby Wyspa Mrozu 2 została odświeżona i naprawiona! Budowa zajmie około tygodnia lub dwóch. Możliwe, że będę prowadził transmisję na żywo. Więcej informacji soon.


 • Ksaveriusz 2 lata temu

  @RemBX Czekam!


 • RemBX (Autor mapy)
  2 lata temu

  https://imgur.com/a/hVcUMlp Specjal!


 • RemBX (Autor mapy)
  2 lata temu

  2000 pobrań - dzięki!


 • RemBX (Autor mapy)
  2 lata temu

  @TimingMaciek21 Tego problemu nie da się rozwiązać ponieważ ta modyfikacja na wersji 1.12.2 działa nieprawidłowo i w następnej aktualizacji mapy planujemy ją usunąć z paczki modów.


 • TimingMaciek21 2 lata temu

  Mam problem ponieważ biorąc pistolet do dłoni cały teren do okoła mnie znika a zmieniając znowu na łapke cały teren wraca tak jak był


 • RemBX (Autor mapy)
  2 lata temu

  @Phedaou Dziękuję za bardzo rozbudowaną recenzję ;) Te błędy o których wspominasz wynikają z pośpiechu mojego i Astyna podczas wydawania mapy, które miało miejsce rok temu. W najbliższym czasie chcemy zaktualizować mapę by ulepszyć ją, dodać co nie co nowych rzeczy, a co najważniejsze naprawić błedy! Kolejna część mam nadzieję , że Ci się spodoba :D Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!


 • Phedaou 2 lata temu

  I jestem na finiszu drugiego epizodu. Co mogę powiedzieć? Z pewnością to, że ta część była lepsza od poprzedniczki. Nie ujmując rzecz jasna pierwszemu tworowi. Usprawnienie w postaci grzybków na plus, a do tego zadania dodatkowe. Wykonałem takie 3 w osadzie rebeliantów i byłem na tropie Abrahama. Na więcej nie wpadłem, bo de fakto nie trafiło się takie po drodze w głównej fabule. Obóz najemników chyba przeoczyłem, jeśli takowy był. Przejdźmy do błędów. Sądzę, że w tej części doszedł taki mod jak zamarzanie, ale pobierając go - o dziwo, nie wczytał mi się. Nie wiem z jakiego powodu, ponieważ zrobiłem wszystko tak jak trzeba. Nieaktualne pliki? Wydawało mi się, że w ostatniej lokacji brakowało tego i owego w skrzynkach, gdyż były puste, lecz w ostatnim sektorze w bunkrze też wszystkie skrzynie były puste, ale to może to miał być taki zapychacz. Przed walką z bossem nie mogłem dostać się do środka pomieszczenia, ponieważ nie wstawiliście tam bloku z kodem? I przy walce z Newtonem wypada z niego kod, który jest dubletem, bo wcześniej taką kartkę znalazłem i oczywiście nie mogłem wejść do środka z tajną bronią, bo nie pasował on. Kilof przydał się wtedy. XD. Ale przechodząc do oceny... spodobało mi się i to bardzo! Mapka na wielki plus, klimat zachowany i jakże wciąż utrzymująca poziom budowa całej wyspy. Jeśli grałbym na modzie o zamarzaniu to te punkty POS również są dobrze przekminione. Kolejną część mam za sobą, ale to nie koniec, bo czas na ostatni epizod. Obym bawił się tak dobrze jak przy dwóch pierwszych częściach. Wręczam diaxa i polecam!


 • RemBX (Autor mapy)
  2 lata temu

  Trwają prace nad dokończeniem trzeciej, ostatniej części trylogii "Wyspy Mrozu"! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na moim kanale Youtube będę prowadził transmisje na żywo z budowy tej mapy (https://www.youtube.com/channel/UCtZMcQRcqTYmJOTx9wRUTjA?sub_confirmation=1). Na oko mapa jest skończona w 90%! Chętnych zapraszam do śledzenia kanału! Wkrótce więcej...


 • Kubson234_YT 2 lata temu

  @RemBX Dobra! Dzięki!


 • zvzolek 2 lata temu

  ej bo pobrałam tą mapę i strasznie mi zacina a w 1 części mi nie zacinało


 • RemBX (Autor mapy)
  2 lata temu

  @Kubson234_YT Planujemy wydać mapę w Sierpniu. Dokładnej daty nie podamy ale raczej na początku lub w środku miesiąca!